Pán Montecristo je vaším odrazom vo výklade s topánkami

Autor: Bogdana Micovčinová | 18.3.2015 o 23:03 | Karma článku: 1,82 | Prečítané:  293x

Pán Montecristo, počas detstva že vraj Zaconne, neprebral matkine dievčenské meno a ani meno svojej ženy, pretože žiadnu nemá, je zákonne slobodný a teda meno Montecristo je len mrzkým tajomstvom jeho prítomnosti. Mne sa tak vidí, že som ho pár krát stretla na Kamennom námestí, asi raz na prechádzke pri Dunaji a viackrát v krčme na Mlynskej doline ako nenápadne sám pije Captaina Morgana. Koniec koncov i pán M. je námorník.

Nepochybujem o tom, že i vám tento pán občas šliape na tieň a vy sa svojvoľne potknete o vlastné nohy. Nemusíte si uvedomovať jeho prítomnosť, no i napriek tomu sa vám môže stať, že sa pozriete do jeho upreného pohľadu a vzhliadnete v nich vlastný osud.

Pán M. má zvláštne známosti jeho pravdepodobný priateľ Alexander Dumas o ňom písal, že pána M. stretol satan vyniesol ho na najvyšší vrch. Stade mu ukázal celý svet a povedal mu: ,,Syn človeka, čo ti mám dať, aby si sa mi klaňal?“ Dlho nad tým premýšľal, lebo oddávna mu nesmierna ctižiadosť zožierala srdce. Potom mu odpovedal: ,,Počuj, vždy som počul o prozreteľnosti, ale nikdy som ju nevidel, ani nič takého, čo by mi ju aspoň pripomínalo, a preto sa mi vidí, že ani nejestvuje. Chcem teda byť prozreteľnosťou, lebo najkrajšie, najväčšie a najvznešenejšie, čo poznám na svete je odmeňovať a trestať.“ Ale satan sklonil hlavu a vzdychol si: ,,Mýliš sa“ povedal mu, ,,prozreteľnosť jestvuje, ale ty ju neuvidíš, pretože je neviditeľná. Pomáha si nevšednými prostriedkami a chodí po tmavých chodníkoch. Ale môžem ťa spraviť nástrojom prozreteľnosti.“ A tak uzavreli zmluvu , azda ako sa vraví pri nej prišiel i o dušu, ale to mu je jedno.

A tak sa ocitáme na rázcestí. Veriť alebo neveriť pánovi Dumasovi. Rozumiem, že i túto skutočnosť môžeme zaradiť do priečinka konšpiračných teórií, ktoré si porozumenie nachádzajú v ultra prešpekulovaných paralelných svetoch a.k.a. 21.storočie je ich studnicou.

Môžte zabudnúť na konšpirácie, no nedostanete z hlavy prozreteľnosť alebo aspoň teda nie jej nástroj pána M., ktorý na vás bude hľadieť, keď budete cítiť niekoho pohľad na chrbte. Možno si naňho spomeniete, keď spravíte niečo mrzké alebo naopak niečo šľachetné, stále to bude prozreteľnosť, ktorá vás odmení alebo vyvedie z omylu.

Bola to moja povinnosť vás upozorniť na pána Montecrista so záhadnou bielou tvárou a potmehúdskym úsmevom. Dúfam, že ho nebude stretávať po tejto vedomosti tak často ako ja...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?