Blázni, ktorí definujú šťastie

Autor: Bogdana Micovčinová | 25.6.2014 o 0:12 | Karma článku: 3,57 | Prečítané:  672x

Patrím medzi tých dobrodruhov, ktorí by sa neváhali postaviť na trávnatý porast najbližšej križovatky a pozorovať  prechádzajúce autá, poprípade zdraviť potulných pocestných či pri nevraživom trúbení  štvornohých vozidiel, predstaviť si sladkú Ódu na radosť a radostne tancovať až do západu slnka. Potom by sa začal iný príbeh. Večná rozprávka tisíc a jedna hviezda a ja by som bola len šepkár hlavných hviezd.    Stála by som tam na veky vekov a nič by mi nechýbalo. Jedine ja a moja číra spokojnosť. Ach, áno, bosorky sa predsa stretávajú na križovatkách. 

V žiadnom prípade nechcem znieť bláznivo, hoci úvodom by som Vás pravdepodobne nepresvedčila o mojom duševnom zdraví, no mám pocit, že každý z nás má vlastnú Pandorinu skrinku svojich bláznovstiev, ktoré ho robia tak nekonečne šťastným a myslím, že tieto drobné nezmysly, ktoré dávam na papier, sú tou mojou.

...no skutočne je šťastie už tak neaktuálne, že ho treba propagovať?! Nejde tu predsa o vložky do topánok a ani zubnú pastu proti paradentóze, ide tu o to, čo má každý z nás v sebe bez ohľadu  na stav, dobu, storočie alebo vek, i preto ma výzva 100 dní šťastia zaskočila. Zdalo sa mi to priam zúfale robiť agendu šťastiu. Prečo? Predsa tu nejde o dobu a výhovorky na skazený svet. Jednoducho je to v našom vnútri a musíme to cítiť, nepotrebujeme o ňom hovoriť a ani vymýšľať siahodlhé definície.

Pýtaj sa ma koľko chceš, nič také ako slová nedokážu pokryť čistú radosť. Jednoznačne sa pri otázke typu, čo je to šťastie, zasmejem, možno sa začervenám, potom siahnem po jednom zo svojich bláznivých nezmyslov a budem sa snažiť vyčariť ti úsmev na tvári. Možno len tak dúfať, že v rovnakej chvíli raz otvorí svoju Pandorinu skrinku celý svet...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?